Liczenie zwierząt w Lasach Janowskich

  • 24.02.2020, 10:41 (aktualizacja 24.02.2020, 10:47)
  • Łukasz Kot
Liczenie zwierząt w Lasach Janowskich Łukasz Kot
Powierzchnia, uczestnicy, metody, statystyki...

W Lasach Janowskich pierwszego marca br. odbędzie się liczenie zwierząt. Leśnikom pomogą w tym myśliwi, pracownicy Zakładu Usług Leśnych, uczniowie, studenci, wolontariusze oraz przyrodnicy. Zwierzynę liczy się na określonych powierzchniach w tak zwanych miotach metodą pędzeń próbnych - podkreśla Piotr Derylak leśniczy do spraw łowiectwa, Ośrodek Hodowli Zwierząt w Nadleśnictwie Janów Lubelski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czym polega liczenie zwierząt metodą pędzeń próbnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwierzęta liczy się również w porach godowych na przykład jelenie na rykowisku a łosie na bukowisku. Według ubiegłorocznych statystyk, zwierząt w Lasach Janowskich nie brakuje.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki liczeniu zwierzyny leśnicy mogą prowadzić racjonalną gospodarkę leśną i utrzymać ich populację na stałym poziomie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby chętne do uczestniczenia w liczeniu zwierząt mogą zgłaszać się do Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe