Wystawa poświęcona premierowi Leopoldowi Skulskiemu

  • 24.02.2020, 13:10
  • Łukasz Kot
Wystawa poświęcona premierowi Leopoldowi Skulskiemu Ryszard Kot
Jedyny premier RP który pochodził z Zamościa

Otwarcie wystawy ,,Leopold Skulski. Farmaceuta i mąż stanu'  miało miejsce (20 lutego) w ,,Pawilonie pod Kurtyną' Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oddział Muzeum Zamojskiego. Otwarcia wystawy i powitania gości dokonała Anna Cichosz w-ce dyr. Muzeum Zamojskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O bohaterze wystawy od urodzenia związanym z Zamościem opowiadał Łukasz Kot - inicjator jej prezentacji w Zamościu, biograf premiera Leopolda Skulskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leopold Skulski był burmistrzem Łodzi, posłem na Sejm Ustawodawczy. Powierzono mu funkcje premiera którą sprawował od grudnia 1919 do czerwca 1920 oraz ministra spraw wewnętrznych w rządzie Wincentego Witosa. W wyborach w 1922 r. nie dostał się do Sejmu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miłym akcentem podczas otwarcia wystawy było uhonorowanie Łukasza Kota tytułem ,,Ambasador Farmacji" przyznawanym od 2005 r. przez Czasopismo Aptekarskie. Pamiątkowy dyplom i srebrną odznakę wręczył Wiktor Szukiel redaktor naczelny naukowego ,,Czasopisma Aptekarskiego" i Wydawnictwa Aptekarskiego, które wydało biografię poświęconą Leopoldowi Skulskiemu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami wystawy ,,Leopold Skulski. Farmaceuta i mąż stanu' są: dr n. przyr. Wojciech Giermaziak dyr. Głównej Biblioteki Lekarskiej im. Stanisława Konopki w Warszawie, Andrzej Urbański dyr. Muzeum Zamojskiego w Zamościu oraz dr Łukasz Kot.

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe