Najlepsi sportowcy Gminy Zamość

  • 24.02.2020, 14:20 (aktualizacja 27.02.2020, 11:55)
  • Małgorzata Kryk
Najlepsi sportowcy Gminy Zamość
W świetlicy wiejskiej w Białowoli w czwartek (20.02) odbyło się podsumowanie największych osiągnięć sportowych w 2019 roku.

Rada Gminy Zamość przyznała nagrody rzeczowe i finansowe klubom, stowarzyszeniom oraz zawodnikom i trenerom za całokształt działalności sportowej. Nominowani zawodnicy z terenu Gminy Zamość trenują piłkę nożną , łucznictwo lekkoatletykę czy sztuki walk w takich klubach jak:

- Lubelski Klub Karate Kyokushin,
- Zamojski Klub Karate Kyokushin,
- UKS Terminator Wysokie,
- UKS Sorga Zamość,
- Uczniowski Klub Judo Legion Zamość,
- KS Agros Zamość,
- UKS Kiko Zamość,
- Uczniowski Klub Piłkarski Suchowiczteam,
- Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Gryf Gmina Zamość,
- UKS Azymut Siedliska.

Wyróżnienia przyznano także reprezentantom gminy podczas jubileuszowych XX Powiatowych Igrzysk LZS – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego. Uroczystość została zorganizowana z myślą o osobach, które na co dzień trenują różnorodne dyscypliny sportowe na terenie i poza obszarem Gminy Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Ryszard Gliwiński dodał ,ze rok 2020 jest wyjątkowy ze względu na jubileusz samorządów Gminnych. Wszyscy jako grono sportowców, trenerów i działaczy tworzą wspólnotę upowszechnia kultury fizycznej.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Znaną na terenie Gminy Zamość jest męska drużyna Gryf Gmina Zamość o raz żeński zespół Suchowiczteam.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Czego wójt Gminy Zamość życzy wszystkim sportowcom w roku bieżącym?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystość zorganizowana w Białowoli miała na celu wręczyć wyróżnienia mieszkańcom, którzy angażują się w działalność sportową.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do Wójta Gminy Zamość do dnia 31 stycznia br. wpłynęło 114 wniosków o przyznanie nagród. Po rozpatrzeniu i ocenie wniosków pod względem formalnym i merytorycznym, komisja powołana przez Wójta Gminy Zamość zarekomendowała do wyróżnienia i przyznania nagród 110 wniosków. Wojciech Suchowicz dodał, że z roku na rok liczna osób uprawiających sport stale rośnie.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Największa liczbę zawodników, ze względu na sześc sekcji sportowych ma KS Agros Zamość. Reprezentanci tego klubu mogą pochwalać się licznymi osiągnięciami. Jedna z zawodniczek, która reprezentuje barwy Agrosu, a na co dzień mieszka w Płoskiem jest lekkoatletka Maryna Seń, która specjalizuje się w biegach. Jest ona medalistką mistrzostw Polski na 100 i 300 m.
loadingŁaduję odtwarzacz...



W Zamościu oraz na terenie powiatu zamojskiego największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszy się narodowy sport, a więc gra w piłkę nożną. Jednak piłkę uprawiają także dziewczęta, które reprezentują drużynę Suchowiczteam. Za co wyróżniono zawodniczkę tego kluby i ca najbardziej podoba się żeńskiej płci w piłce nożnej?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Znanym klubem z licznymi osiągnięciami jest drużyna STS Gryf Gmina Zamość, która w 2019 roku awansowała do ligi wojewódzkiej.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Zwycięzcom, a więc zawodnikom i trenerom gratulujemy. Sportowcom życzymy wielu sukcesów, z którymi wiążą się udane starty i awanse, a trenerom życzymy wytrwałości i zadowolenia z zawodników.


Nagrody otrzymali:

Zamojski Klub Karate Kyokushin

1. Marcel Bosowski – kategoria młodzik - mieszkaniec Szopinka, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% (dziesięciu procent) za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa w Karate Kyokushin.

2. Kajetan Bosowski – kategoria junior – mieszkaniec Szopinka, otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 100 % za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w kumite.

3. Krzysztof Policha – trener, otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 100%.

Zamojski Klub Karate Kyokushin



Uczniowski Klub Sportowy Terminator Wysokie

Sławomir Dudek - prezes UKS Terminator – mieszkaniec Wysokiego otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 50% z okazji 10 –lecia założenia klubu.

Uczniowski Klub Sportowy Centrum Sztuk Walki Lider Zamość

1. Paulina Mazur – kategoria juniorka – mieszkanka Bortatycz otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 80% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski w sumo.

2. Marek Makowski – kategoria młodzik – mieszkaniec Zarzecza otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 20% za zajęcie III miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w sumo.

3. Ewelina Jachimczyk – kategoria juniorka – mieszkanka Skokówki otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 80% za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski w sumo.

4. Damian Wróblewski – kategoria młodzik, kadet – mieszkaniec Pniówka otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 80% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski w sumo.

5. Wiktoria Pakuła – kategoria juniorka – mieszkanka Wólki Wieprzeckiej otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 50% za zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Polski w sumo.

6. Krzysztof Kwiatkowski – trener, otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 100%.

 

Lubelski Klub Karate Kyokushin

Anna Zgnilec – kategoria seniorka – mieszkanka Wysokiego otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 80% za udział w reprezentacji Polski kobiet podczas Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin w konkurencji kata.


Uczniowski Klub Sportowy Sorga Zamość

1. Kacper Machalski – młodzieżowiec – mieszkaniec Lipska Polesia otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 100% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców U 23 w sumo.

2. Ryszard Radliński – trener UKS Sorga Zamość otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 100%.

 

Uczniowski Klub Judo Legion Zamość

1 Karol Swatko – kategoria senior – mieszkaniec Płoskiego otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w judo. Ponadto wywalczył V miejsce w Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jujitsu.

2. Martin Sendłak – kategoria kadet (junior młodszy) – mieszkaniec Łapiguza otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 100% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Europy w judo.

3. Wiktoria Chłodny – kategoria dzieci K12 – mieszkanka Bortatycz Kolonii otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w judo.

4. Bartłomiej Wach – trener UKJ Legion otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 100%.

 

Klub Sportowy Agros Zamość

1. Andrzej Neścior – kategoria junior – mieszkaniec Zarzecza otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 100% za zajęcie I miejsca w mikście i III miejsca indywidualnie w Mistrzostwach Polski w łucznictwie.

2. Damian Tuz – kategoria U23 – mieszkaniec Szopinka otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 50% za zajęcie VIII miejsca w Mistrzostwach Polski w rzucie młotem.

3. Kinga Głuchowska –juniorka – mieszkanka Szopinka otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 80% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski LZS w biegu na 100 m.

4. Martyna Seń – kategoria juniorka młodsza U16 – mieszkanka Płoskiego otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 100% i zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski w biegu na 300 m i III miejsca w biegu na 100 m.

 

Uczniowski Klub Sportowy Kiko Zamość

1. Maja Smolak – kategoria młodzik – mieszkanka Kalinowic otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w badmintonie.

2. Jakub Smolak – kategoria junior młodszy – mieszkaniec Kalinowic otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 50 % za zajęcie V miejsca w grze podwójnej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz V miejsca w Klubowych Drużynowych Mistrzostwa Polski w badmintonie.

3. Klaudia Brodaczewska – kategoria młodzik – mieszkanka Sitańca Kolonii otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Wojewódzkich Mistrzostwach młodzików w badmintonie.

4. Oskar Szewczuk – kategoria młodzik – mieszkaniec Szopinka otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 20% za zajęcie III miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w badmintonie.

5. Maja Szewczuk – kategoria żak – mieszkanka Szopinka otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w badmintonie.

6. Oliwia Małecka – kategoria młodzik – mieszkanka Chyżej otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 20% za zajęcie I miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików w badmintonie.

7. Sławomir Moździoch – trener UKS Kiko otrzymuje nagrodę w wysokości 100%.

 

Uczniowski Klub Piłkarski Suchowiczteam

Nagrody rzeczowe w wysokości 20% otrzymuje drużyna juniorek w kategorii U15 za awans do centralnej Ligi Juniorek U15 Polskiego Związku Piłki Nożnej

Amelia Małek

Maja Petryk

Roksana Kozłowska

Natalia Kita

Marta Sierkowska

Milena Skiba

Aleksandra Bednarz

Karolina Muzyczuk

Wiktoria Siekierda

. Karolina Bachanek

11.Klaudia Kocon

12.Jagoda Mączka

13.Maria Terlecka

14.Jagoda Wróbel - kadra Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U14.

15.Wiktoria Ciurysek - kadra Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U14.

 

Nagrody rzeczowe w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Finale Wojewódzkim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” /Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Kategorii U12 otrzymują:

1. Alicja Krępińska

Oliwia Bzówka

Martyna Nowosad

Sara Sołtys

Marcin Siekierda – kierownik drużyny.

 

 

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Gryf Gmina Zamość

Nagrody rzeczowe w wysokości 20 % otrzymują młodzicy młodsi za awans do Ligi Wojewódzkiej na sezon 2019/2020. Awans uzyskali jako orlicy Młodsi zajmując III miejsce w Lidze Okręgowej sezonu 2018/2019.

Błażej Duda

Gabriel Troć

Dawid Kościk

Miłosz Łapa

Dawid Machałek

Igor Piekarz

Dominik Lewicki

Oskar Gajewski

Marcel Gmitrzuk

Marcel Bondyra

Adrian Szczuka

Jan Piwko

Kevin Soboń

Alan Kowalski

Jakub Zawadzki

Wiktor Ziemba

Paweł Szajewski – trener

 

Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska

1. Jakub Kardasz – kategoria M 14 – mieszkaniec Udrycz Kolonii, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu sprinterskim na orientację.

2. Ewelina Bożek – kategoria K 12 – mieszkanka Płoskiego, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu klasycznym na orientację.

3. Zuzanna Mielko – kategoria K 12 - mieszkanka Siedlisk, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu sprinterskim na orientację.

4. Jakub Kiersztyn – kategoria M 12 – mieszkaniec Kolonii Sitaniec, otrzymuje nagrodę za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu klasycznym na orientację.

5. Krzysztof Przegon - kategoria M 12 – mieszkaniec Łapiguza, otrzymuje nagrodę za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu sprinterskim na orientację.

6. Daniel Bekier - kategoria M 12 – mieszkaniec Płoskiego, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu klasycznym na orientację.

7. Igor Czyszkowski – kategoria M14 – mieszkaniec Sitańca, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu sprinterskim na orientację.

8. Oliwia Sudak - otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sprinterskim biegu na orientację.

9. Damian Kiełbasa kategoria senior – mieszkaniec Łapiguza otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu orientację.

10. Kamil Rabiega – kategoria młodzik – mieszkaniec Łapiguza, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu klasycznym na orientację

11. Marlena Czerwieniec – trenerka klubu i zdobywczyni III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu na orientację.

 

Za reprezentowanie gminy podczas XX Powiatowych Igrzysk LZS – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego nagrody rzeczowe w wysokości 10% otrzymują:

Dawid Pióro – II miejsce - zlot turystyczny

Kaja Niewiadomska – I miejsce – zlot turystyczny

Karolina Sokal - I miejsce – zlot turystyczny

Izabela Dobromilska – III miejsce – rzut lotką

Sebastian Bojko – I miejsce – bieg 400 m

Katarzyna Szpuga – II miejsce – zlot turystyczny

Dorota Czarny – I miejsce – zlot turystyczny

 

Za reprezentowanie gminy podczas XX Powiatowych Igrzysk LZS – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego nagrody rzeczowe w wysokości 10% otrzymują:

Weronika Stankiewicz – I miejsce - piłka koszykowa

Monika Milczuk – I miejsce - piłka koszykowa

Paulina Kulik – I miejsce - piłka koszykowa

Oliwia Grabowska – I miejsce - piłka koszykowa

Sylwia Rapa – I miejsce - piłka siatkowa Igrzyska Powiatowe

Aleksandra Gryn – I miejsce – piłka siatkowa

Agata Adamowicz – III miejsce – piłka siatkowa – Igrzyska wojewódzkie

Agnieszka Komincz – III miejsce – piłka siatkowa

Urszula Maślana – III miejsce – piłka siatkowa

Jakub Demski - III miejsce piłka siatkowa Plażowa - Igrzyska wojewódzkie

Karol Tytoń - III miejsce piłka siatkowa Plażowa - Igrzyska wojewódzkie

Krzysztof Bednarski - trener – III miejsce piłka siatkowa – Igrzyska wojewódzkie

 

Indywidualnie podczas igrzysk powiatowych gminę reprezentowali i nagrody rzeczowe w wysokości 10 % otrzymują:

Mateusz Ząbczyk – za zajęcie I miejsca w biegu na 100 m

Marian Solan – za zajęcie III miejsca w rzucie podkową

Wiesława Wójcik - za zajęcie II miejsca w przeciąganiu liny

Renata Szczygieł - za zajęcie II miejsca w przeciąganiu liny

Elżbieta Kwaśniak - za zajęcie II miejsca w przeciąganiu liny

Bożena Zagulska - za zajęcie II miejsca w przeciąganiu liny

Teresa Drózd - za zajęcie II miejsca w przeciąganiu liny

 

Za reprezentowanie gminy podczas Igrzysk LZS i zajęcie II miejsca w zawodach sportowo - pożarniczych nagrody rzeczowe w wysokości 10 % otrzymują:

Dominika Pomarańska

Marcelina Poździk

Anna Marczuk

Aleksandra Paszko

Patrycja Golec

Daria Magryta

Sandra Skrzypa

Józef Zarzecki – opiekun drużyny.

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe