Za nami Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 02.03.2020, 13:08 (aktualizacja 02.03.2020, 13:34)
  • Małgorzata Kryk
Za nami Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Nie tylko w dużych miastach jak: Kraków, Warszawa czy Lublin, ale również w naszym regionie, bo w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim odbyła się VIII edycja biegu pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

W niedzielę (01.03) w Zamościu bieg ukończyło ponad dwieście osób. Wszyscy biegacze spotkali się na starcie stadionu o godz. 12.00, by pokonać dystans 1963. metrów. Trasa poprowadziła ze stadionu OSiR do Parku Miejskiego, skąd biegacze powrócili ma metę stadionu. Bieg oddał hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Przed rozpoczęciem biegu odśpiewano hymn państwowy.


loadingŁaduję odtwarzacz...


W biegu wziął udział także prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, który przyznał, że dzięki takim wydarzeniom biegacze solidaryzują się z historią.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pomimo niesprzyjającej pogody bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pod względem organizacyjnym wszystkim uczestnikom bieg bardzo się podobał.
loadingŁaduję odtwarzacz...W biegu licznie uczestniczyli reprezentanci służb mundurowych. Najważniejszy dla biegaczy był nie wynik, a patriotyczny charakter.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Najlepsi biegacze otrzymali puchary. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Jakubczak, a tuż za nią zawodniczka KS Agros Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg podobał się przede wszystkim ze względu na trasę.
loadingŁaduję odtwarzacz...Za udział w biegu serdecznie podziękował przybyłym osobom prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, który zapowiedział, że kolejny bieg odbędzie się także za rok.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wszyscy uczestnicy wydarzenia, którzy dobiegli do mety otrzymali pamiątkowe medale. Wojciech Suchowicz zachęca wszystkie osoby, które lubią biegać do wzięcia udziału w kolejnym biegu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem biegu była popularyzacja wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia była Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość.
 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (54)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe