Rywalizowali o puchar Starosty Zamojskiego

  • 09.03.2020, 11:35 (aktualizacja 09.03.2020, 12:16)
  • Małgorzata Zaręba
Rywalizowali o puchar Starosty Zamojskiego
W Zamojskiej Lidze LZS Piłki Siatkowej biorą udział wszystkie chętne drużyny. Kolejna runda rozgrywek o puchar Starosty Zamojskiego odbyła się w niedzielę (08.03) na hali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich przy ul. Bolesława Prusa 10 w Zamościu.

Liga Piłki Siatkowej dla niektórych drużyn to już tradycja ponieważ zawodnicy biorą w niej udział co roku. Zespoły, które zgłosiły się do ligi trenują na własnych miejscowych halach i z meczu na mecz widać wyższy poziom rozgrywek. Niedzielne zmagania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najlepszym drużynom wręczono puchary.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tym razem panie i panowie rywalizowali o puchar Starosty Zamojskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...Turniej finałowy Zamojskiej Ligi LZS w Piłce Siatkowej mężczyzn wygrała drużyna Jansz – Pol Grabowiec, a najlepszą kobiecą drużyną okazały się reprezentantki Uczelni Państwowej w Zamościu. Przez turniej studentki UPZ przeszły jak burza. W pierwszym spotkaniu pokonały UKS Azymut Gmina Zamość II z wynikiem 2:0. W półfinale zmierzyły się z UKS Atomic Zamość II i również nie dały rywalkom większych szans (2:0). W wielkim finale reprezentacja UPZ zmierzyła się z UKS Azymut Gmina Zamość I. W pierwszym secie studentki wygrały 25:14, a w drugim secie zwyciężyły 25:20.
Podczas dekoracji puchar i złote medale zawodniczkom KU AZS UPZ wręczył Witold Marucha.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównymi celami rozgrywek siatkarskiej ligi są:
- popularyzacja gry w piłkę siatkową na terenie miasta Zamość i powiatu Zamojskiego
- wyłonienie najlepszej zawodniczki ligi.
- zachęcenie do aktywnego spędzenie wolnego czasu.
- integracja.
Organizatorem Ligi Siatkówki jest Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu.

 

  

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe