Co brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie?

  • 11.03.2020, 11:58 (aktualizacja 11.03.2020, 13:27)
  • Anna Niderla-Kudach
Co brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie? Agnieszka Wróbel, MDK Szczebrzeszyn
Nie tylko z powodu chrząszcza słynie Szczebrzeszyn.

Co brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie? Okazuje się, że nie tylko chrząszcz! W niedzielę (8.03) podsumowano w Chrząszczowym Grodzie projekt kulturalny właśnie pod tym tytułem, a jego zwieńczeniem był koncert na Dzień Kobiet. W efekcie projektu ukazały się dwa debiutanckie krążki grup artystycznych związanych ze Szczebrzeszynem. Pierwsza z nich to „Koromysło. Folk maszyna ze Szczebrzeszyna”, a druga to Szczebrzeska Kapela Podwórkowa. Pierwszy zespół gra muzykę folkową na bazie ludowej twórczości Roztocza i Kresów, drugiemu zespołowi bliski jest folklor miejski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy wpierać naszą lokalną aktywność kulturalną – zaznaczył Henryk Matej, burmistrz Szczebrzeszyna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest się czym poszczycić, bo obie kapele to nasi lokalni „mecenasi kultury” - powiedział dyrektor MDK w Szczebrzeszynie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wrażenia po koncercie spytaliśmy także przybyłych gości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ten projekt wynikł z chęci dostrzeżenia i docenienia lokalnych twórców – powiedział kierownik projektu pt. „Co brzmi w trzcinie? Wsparcie aktywności kulturalnej mieszkańców Gminy Szczebrzeszyn”, Piotr Brzozowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt został realizowany przez Stowarzyszenie "Chrząszczowy Gród" przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w ramach wsparcia aktywności kulturalnej mieszkańców gminy Szczebrzeszyn. Współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

fot. Agnieszka Wróbel, MDK Szczebrzeszyn

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe