Wzmożone kontrole graniczne

  • 16.03.2020, 10:35 (aktualizacja 16.03.2020, 20:51)
  • Małgorzata Zaręba
Wzmożone kontrole graniczne
Ukraina i Białoruś wprowadza ograniczenia przy przekraczaniu granicy Ukraina i Białoruś wprowadza ograniczenia przy przekraczaniu granicy.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i na świecie służby graniczne Ukrainy i Białorusi od 16 marca wprowadziły ograniczenia w ruchu granicznym dla cudzoziemców. Aktualnie płynnie ruch odbywa się w ruchu samochodów osobowych, autobusów i busów. Wszyscy podróżni poddani są kontroli sanitarnej, rejestracji oraz obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. O szczegółach wzmożonych kontroli granicznych informuje porucznik SG, Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą i Białorusią czynne są cztery przejścia, gdzie ruch odbywa się na bieżąco zarówno na pasach osobowych i towarowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kto bez problemu wjedzie do Polski informuje porucznik SG Dariusz Sienicki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie rejsy na portach lotniczych w Świdniku zostały odwołane.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aktualnie na pasach towarowych w Dorohusku czas na przekroczenie granicy wynosi 25 godzin, w Dorohusku 22 godziny, w Hrebennem 10 godzin, a w Koroszczynie 6 godzin.

W całej Polsce obowiązuje 10 -dniowy zakaz wjazdu dla cudzoziemców. Wstrzymane są także międzynarodowe połączenia lotnicze. Powrót do Polski z zagranicy zadeklarowało 12 tys. obywateli Polski. W ramach lotniczej akcji "Lot do domu" zaplanowano 111 lotów.

Aktualnie w Polsce odnotowano 150 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków, bo 27 odnotowano w woj. mazowieckim. Na Lubelszczyźnie zakażonych jest 17 osób. Apelujemy do wszystkich o pozostanie w domu oraz o częste mycie rąk. W ten sposób zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się choroby.

 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe