Pożar skutkiem wypalania traw

  • 18.03.2020, 11:02 (aktualizacja 18.03.2020, 11:12)
  • Małgorzata Zaręba
Pożar skutkiem wypalania traw
Mandatem karnym ukarana został mieszkanka gm. Nielisz, która wypalając trawę doprowadziła do rozprzestrzenienia się pożaru na pobliskie łąki.

Na miejscu interweniowała policja i straż pożarna, o czym informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. Dorota Krukowska – Bubiło.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbliża się wiosna, zatem wypalanie gałęzi oraz wiejący wiatr mogą być przyczyną pożaru. W skutkach może być on zagrożeniem dla znajdujących się pobliżu gospodarstw domowych i budynków, a także zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Za wypalanie traw grozi odpowiedzialność karna.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W obecnie trudnej sytuacji zagrożenia koronawirusem zanim wyjdziemy z domu przemyślmy swoje postępowanie. Wezwana na pomoc ekipa służb porządkowych czy ratunkowych może być o wiele bardziej potrzebna innym osobom w sytuacjach podwyższonego zagrożenia zdrowia.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe