Przesunięte turnusy sanatoryjne

  • 20.03.2020, 13:30
  • Anna Niderla-Kudach
Przesunięte turnusy sanatoryjne
Przesunięte wyjazdy do sanatoriów, odroczone badania u lekarzy orzeczników, ograniczona bezpośrednia obsługa w placówkach i odwołane grupowe szkolenia – tak Zakład Ubezpieczeń Społecznych stara się zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Instytucja zachęca swoich klientów do kontaktu przez internet. A wszystko to w trosce o bezpieczeństwo klientów.

Mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na razie do 27 marca w ZUS nie odbędą się badania u lekarzy orzeczników i w komisjach lekarskich. Zakład informuje pacjentów o nowych terminach badań.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozporządzenie Ministra Zdrowia zawiesiło działanie uzdrowisk. Dlatego ZUS informuje, że każdy kto miał realizować wyjazd do sanatorium na rehabilitację leczniczą po 14 marca, powinien zostać w domu. Turnusy rehabilitacji, na które wysyła klientów ZUS, zostaną przełożone na nowy termin. Skierowania nie przepadną - zapewnia ZUS.

loadingŁaduję odtwarzacz...

ZUS przypomina, że także w salach obsługi klientów obowiązują tymczasowo nowe zasady. Klienci nie mają bezpośredniego kontaktu z pracownikami, a wnioski i dokumenty mogą zostawić w specjalnie przygotowanych i nadzorowanych pojemnikach. Taka skrzynka znajduje się w każdej placówce ZUS. Instytucja zachęca jednak, by skorzystać z najbezpieczniejszej opcji kontaktu, czyli Platformy Usług Elektronicznych. Za jej pomocą można przez internet składać wnioski, dokumenty i uzyskać informacje o swoim koncie lub swoim świadczeniu.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe