Nasza codzienność...

  • 20.03.2020, 13:57
  • Anna Niderla-Kudach
Nasza codzienność...
Izolację, kwarantannę można przeżyć dobrze.

Jak przetrwać kwarantannę narodową i nie zwariować? Psychologowie podpowiadają różne pomysły. Są wśród nich takie, by ustalić zasady rodzinnego funkcjonowania, wyznaczyć sobie konkretne cele (np. domowe porządki lub długo odkładane naprawy), czy zadbać o aktywność fizyczną, choćby w przestrzeni domowej, jeśli niemożliwe jest wyjście na zewnątrz.

Ta sytuacja nie jest dla nas naturalna i wymaga przyzwyczajenia – mówi psycholog Joanna Ziętek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mamy prawo do trudnych emocji związanych z niepokojem i lękiem. Trzeba o nich mówić – dodaje psycholog.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto również popracować nad naszymi myślami i ograniczyć dostęp informacji negatywnych. To może bardzo pomóc.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Znajdźmy sobie miejsce i chwilę dla siebie na pobycie ze sobą w ciszy lub spacer. Przewietrzmy emocje i głowę – radzi psycholog.

Rozmawialiśmy także z naszymi słuchaczami, jak sobie radzą w tym czasie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy raz jeszcze, że władze zalecają pozostanie w domach, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zwłaszcza o niewychodzenie z domów prosimy seniorów, bo to właśnie oni są szczególnie narażeni na tę chorobę i związane z nią powikłania.

A my zachęcamy do wysłuchania rozmowy z psychologiem na temat przeżywania czasu kwaranatanny na naszej stronie internetowej w zakładce Najnowsze Audycje.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe