Szanujmy tych, którzy nam służą!

  • 20.03.2020, 15:41 (aktualizacja 20.03.2020, 15:47)
  • Anna Niderla-Kudach
Szanujmy tych, którzy nam służą! freepik.pl
W Polsce ruszyła akcja #NieKłamMedyka.

Służą nam, gdy znacząca część społeczeństwa pozostaje w domach. Mowa o medykach, pracownikach służby zdrowia, farmaceutach, sprzedawcach w sklepach, czy służbach mundurowych. Swoją pracą narażają siebie i swoich bliskich na potencjalne zakażenie koronawirusem. Mimo to codziennie przychodzą do pracy, wierząc, że są potrzebni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbardziej narażeni na zakażenie są pracownicy służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, salowe. Bez nich i ich pracy nikt z nas nie będzie mógł czuć się bezpieczni. Są nam niezwykle potrzebni,. Niestety często spotykają się brakiem odpowiedzialności ze strony tych, którym pomagają. Podczas interwencji pracownicy zespołu pogotowia nie są w stanie uniknąć bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a niestety zdarzają się przypadki, kiedy chorzy nie mówią, że mogą być zakażeni koronawirusem. W konsekwencji ratownicy zamiast leczyć czekają w kwarantannie na wyniki testów – mówi pielęgniarka z Zamościa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z podobnymi sytuacjami w Polsce ruszyła kampania #NieKłamMedyka. Ma ona na celu
uświadomienie pacjentów, by wzywając karetkę nie zatajali informacji o potencjalnym zakażeniu koronawirusem. Prosimy o spokój, rozwagę i poszanowanie także dla naszej pracy. My również mamy bliskich, o których się martwimy – mówi personel medyczny. Czego jeszcze od nas oczekują?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Służby medyczne apelują do pacjentów, aby przekazywali pełne i prawdziwe informacje o swoim stanie zdrowia i nie zatajali informacji o takich objawach, jak gorączka, kaszel, ból głowy, osłabienie, duszność. Ratownicy muszą też wiedzieć, czy pacjent w ostatnim czasie przebywał za granicą. Wszystkie te informacje powinny być przekazane już podczas rozmowy z dyspozytorem numeru alarmowego.

Pracownicy pogotowia ratunkowego proszą też o rozwagę i wzywanie ambulansu tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest taka potrzeba. W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem należy dzwonić pod numer: 800 190 590.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe