"Zjednoczmy głos ku Niebu"

  • 24.03.2020, 06:49 (aktualizacja 24.03.2020, 09:53)
  • Katarzyna Muszyńska
"Zjednoczmy głos ku Niebu"
To już w środę! Gdy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, my odmówmy jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus.

Trwajmy zjednoczeni. Katolickie Radio Zamość oraz diecezja zamojsko - lubaczowska także włącza się w tą modlitwę. Podczas transmisji mszy świętej z katedry zamojskiej z okazji Zwiastowania NMP o godz. 12.00 zostanie odmówiona modlitwa Ojcze Nasz w łączności z papieżem Franciszkiem.


 'Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości” – mówił papież po niedzielnej modlitwie 'Anioł Pański”. Oto słowa Franciszka:

'Drodzy bracia i siostry, w tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego, odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus.Dlatego zachęcam, aby czynić to wiele razy w ciągu dnia, ale wszyscy razem, do odmówienia Ojcze nasz w środę 25 marca w południe, wszyscy razem. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość. Okażmy naszą bliskość lekarzom, pracownikom służby zdrowia, pielęgniarzom i pielęgniarkom, wolontariuszom”.


Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe