Módlmy się za więźniów

  • 25.03.2020, 09:44 (aktualizacja 25.03.2020, 13:04)
  • Joanna Mazurek
Módlmy się za więźniów źródło: brewiarz.pl
Miłosierny Pan Bóg czeka na nawrócenie człowieka do ostatniej chwili jego życia. Przypomina nam o tym przykład Dobrego Łotra, którego liturgiczne wspomnienie przypada 26 marca.

Nieprzypadkowo jest to jednocześnie Dzień Modlitw za Więźniów.
Jak informuje ks. Tomasz Źwiernik, kapelan więziennictwa w naszej diecezji, w zamojskim więzieniu, z racji wspomnienia św. Dobrego Łotra zaplanowana jest transmitowana przez radiowęzeł do cel konferencja nt. ostatniej, siódmej prośby z modlitwy Ojcze nasz pt. :" ... ale nas zbaw ode złego - bł. Bartłomiej Longo, były satanista, który został czcicielem Maryi". Rozpocznie ona nowennę pompejańską w więzieniu w intencji opanowania pandemii koronowirusa. Po konferencji będzie miało miejsce nabożeństwo przebłagalne za grzechy więźniów z adoracją Najświętszego Sakramentu i zawierzeniem przyszłości osadzonych.
Ks. Tomasz Źwiernik tłumaczy, że Ewangelie niewiele mówią o tym jednym z dwóch łotrów ukrzyżowanych razem z Panem Jezusem, jednak tradycja podaje, że na imię miał Dyzmas.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kapelan więziennictwa zwraca się do słuchaczy naszej rozgłośni o podjęcie modlitwy w intencji osadzonych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Tomasz Źwiernik zachęca także do podjęcia duchowej adopcji więźnia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że Dzień Modlitw za Więźniów przypada 26 marca.

 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe