Święconka dla Kombatanta

  • 16.04.2020, 13:46 (aktualizacja 16.04.2020, 13:52)
  • Joanna Suszko
Święconka dla Kombatanta fot. caritas.zamojskolubaczowska.pl
Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej wraz z żołnierzami 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Wielką Sobotę (11.04) przeprowadził akcję „Święconka dla Kombatanta”.

Skierowana była do kombatantów, weteranów, seniorów i osób samotnych. Akcja dostarczania tradycyjnej polskiej Święconki wpisywała się w zadania, jakie Terytorialsi realizują od 18 marca w ramach operacji „Odporna Wiosna” na rzecz lokalnej społeczności, a dla Caritas w ogólnopolskie działanie #Pomoc Dla Seniora. Jak doszło do przeprowadzenia akcji i połączenia sił Caritas i Terytorialsów, wyjaśnia dyrektor Cartias naszej diecezji ks. Marcin Jakubiak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wspólnymi siłami udało się przygotować 100 paczek, w których nie zabrakło tradycyjnego wielkanocnego chlebka, kraszanek i cukrowych baranków

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Jakubiak podkreśla, że była to kolejna lekcja współczesnego patriotyzmu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 5,5 tys. Żołnierzy WOT. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych. Terytorialsi dostarczają żywność, leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe