Koronawirus - pakiet informacji dla konsumentów

  • 17.04.2020, 14:54
  • Joanna Mazurek
Koronawirus - pakiet informacji dla konsumentów
W związku z obecnie istniejącą sytuacją Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował dla konsumentów specjalny pakiet informacji.

Informacje te są dostępne na stronie pod adresem uokik.gov.pl/koronawirus

Porady podzielone są na kilka kategorii tematycznych: „Usługi turystyczne”, „Hotele”, „Transport”, „Sprzedaż”, "Usługi finansowe", „Usługi”, „Ochrona konsumentów”. Ma to ułatwić konsumentom dotarcie do treści, które najbardziej ich interesują. Przykładowo w kategorii „Transport” znajdą informacje, co robić w przypadku odwołania lotu przez przewoźnika, a w kategorii „Hotele” – poradę, na jakie przepisy się powołać, aby bezpłatnie anulować rezerwację noclegu.

Konsumenci mogą mieć wiele problemów związanych m.in. z odwołaniem lotu czy wycieczki. Mogą również spotkać się z działaniami przedsiębiorców, polegającymi na stosowaniu nieuczciwych cen w sklepach, czy też na przedstawianiu ofert w sposób wprowadzający w błąd.

Należy pamiętać, że konsument ma prawo do:

Uczciwej i jasnej ceny,

Bezpiecznych produktów,

Reklamacji zakupionego produktu,

Odstąpienia od umowy zawartej na odległość,

Rzetelnej informacji o ofercie,

Bezpłatnej pomocy prawnej.

Jeśli sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, fakt ten można zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na adres [email protected] lub pod nr 801 440 220, 22 290 89 16.

W sprawach dotyczących ochrony praw konsumentów można kontaktować się także z miejskim rzecznikiem konsumentów w Zamościu. Obecnie kontakt z rzecznikiem możliwy jest drogą telefoniczną pod numerem 84 677 24 22 lub 603 374 583 jak też poprzez email pisząc pod adres: [email protected]
informacja nadesłana

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe