Otwarte parki, skwery i lasy

  • 20.04.2020, 09:59 (aktualizacja 20.04.2020, 10:23)
  • Małgorzata Kryk
Otwarte parki, skwery i lasy
Od dzisiaj (20.04) czas wolny możemy spędzić rekreacyjnie na świeżym powietrzu.

Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa od 13.03 odwołano wszystkie imprezy masowe, w tym wydarzenia sportowe. Wydarzenia sportowe jakie miały odbyć się w naszym regionie również zostały odwołane lub odbędą się w innym terminie, a wszystko zależy od rozwoju sytuacji w Polsce.
Z powodu wirusa COVID-19 placówki oświatowe, instytucje kulturalne oraz sportowo - rekreacyjne również są zamknięte do odwołania.

Aktualnie do 26 kwietnia, a więc do końca tego tygodnia nadal nie skorzystamy z bazy sportowej zamojskiego OSIr.

Nadchodzące dni należy spędzić w domu, ale od dzisiaj otwarte są: parki, skwery i lasy , gdzie wolny czas możemy spędzić rekreacyjnie.
Rząd pozwolił także na przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, co oznacza, że możemy iść na spacer, pobiegać czy pojeździć na rower.
Nadal należy zachować dystans od innych osób i przypominamy o obowiązku zasłaniania twarzy. Wyjątek stanowi spacer po lesie. Ministerstwo Zdrowia informuje na swoich stronach, że po lesie możemy spacerować bez maseczki. Jak poinformował Michał Woś, Minister Środowiska, wybierając się do lasu, na leśnym parkingu musimy zasłaniać twarz, gdy jednak wejdziemy do lasu i będziemy już sami, możemy zdjąć maseczkę czy chustę. W dalszym ciągu zamknięte pozostają place zabaw.


 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe