Wracamy do gry

  • 04.05.2020, 13:24 (aktualizacja 05.05.2020, 11:39)
  • Małgorzata Zaręba
Wracamy do gry
Zgodnie z decyzją polskich władz w poniedziałek (4.05) można rozpocząć zajęcia sportowe na otwartych obiektach, w tym kortach tenisowych. Wszystkie wydarzenia sportowe w ostatnim czasie zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. W poniedziałek (4.05) zajęcia rozpoczynają nie tylko piłkarze czy lekkoatleci, ale także tenisiści.

W Zamościu od  poniedziałku dostępna jest zewnętrzna baza sportowa OSiR oraz korty KT Return przy ul. Studziennej 2, które usytuowane są obok Parku Miejskiego. Polski Związek Tenisowy opublikował zmodyfikowane zasady funkcjonowania klubów podczas pandemii. Dzięki otwartym kortom do gry mogą wrócić dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy dotychczas grali w tenisa. Prezes Klubu Tenisowego Return Zamość Jacek Podkościelny poinformował, że baza sportowa odpowiada wytycznym, których podstawową zasadą jest bezpieczeństwo.   

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zgodnie z wytycznymi w przypadku zawodowych tenisistów na korcie jednocześnie mogą przebywać maksymalnie trzy osoby - w tym trener. Jacek Podkościelny dodał, że w przypadku amatorów i dzieci mogą być to cztery osoby plus trener.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Na zewnętrznych kortach trenować mogą zawodowi tenisiści i amatorzy. Jacek Podkościelny ma nadzieję, że z czasem łagodzenia restrykcji wznowione będą turnieje oraz liga tenisowa mężczyzn.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Dla zapewnienia zasad bezpieczeństwa zawodnicy i trenerzy na korty wchodzić będą jedną stroną, a wychodzić drugą.  W czasie gry dzieci obowiązuje zasłanianie twarzy (maseczki zakrywające nos i usta). Natomiast dorosłych obowiązuje zasłanianie twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, ale zawodnik przebywając na korcie tenisowym nie ma obowiązku zakrywania twarzy. Na potrzeby zawodników i trenerów  klub udostępnia także środki dezynfekujące do rąk i sprzętu sportowego. Ze względu na konieczność ograniczenia liczby osób przebywających w tym samym czasie, na obiekcie do odwołania obowiązuje zakaz przebywania rodziców. Dbając o bezpieczeństwo własne rekomendowane jest przyjście na kort w stroju sportowym. Jacek Podkościelny dodał, że zawodnicy korzystający z usług klubu w przyszłości będą mogli dokonywać płatności kartą.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Jacek Podkościelny zachęca wszystkich chętnych do gry w tenisa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Informacje o zasadach bezpieczeństwa znajdują się na portalu społecznościowym Returnu i stronie PZT.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W najbliższych latach klub Return planuje rozbudowę infrastruktury sportowej.  Obecnie przy ul. Studziennej 2 w Zamościu znajduje się sześć kortów oraz siódmy treningowy, na którym grają małe dzieci. Warto śledzić stronę internetową klubu ponieważ przed nami wakacje, które najlepiej spędzić aktywnie na świeżym powietrzu.  Klub Return systematycznie organizuje także liczne konkursy z nagrodami m.in. vouchery na bezpłatne zajęcia treningowe. 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe