Lubaczów. Podkarpacie u stóp Matki Łaskawej

  • 08.05.2020, 09:10
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Podkarpacie u stóp Matki Łaskawej
W Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie odbyły się (07.05) doroczne uroczystości odpustowe.

Rozpoczęły się one od wspólnej modlitwy różańcowej, a następnie Pasterz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Ksiądz Biskup Marian Rojek przewodniczył Eucharystii w intencji Ojczyzny. Tego dnia miała miejsce także pielgrzymka samorządowców ziemi podkarpackiej. To przybycie do Matki nie jest przypadkowe, mówi Ksiądz Biskup Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas tej uroczystości, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, złożył ślubowanie Matce Bożej, zawierzając Jej całą ziemię podkarpacką. Ten podniosły akt również zobowiązuje, stwierdza Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie uroczystości, Ksiądz Biskup poświęcił obraz sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – dar podkarpackich samorządowców – który znajdzie się w panteonie świętych w lubaczowskiej Konkatedrze.

 

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe