III ETAP uwalniania gospodarki z ograniczeń

  • 14.05.2020, 10:54 (aktualizacja 14.05.2020, 11:39)
  • Małgorzata Kryk
 III ETAP uwalniania gospodarki z ograniczeń
Od poniedziałku wprowadzony zostanie III ETAP uwalniania gospodarki z ograniczeń związanych z koronawirusem. Znamy szczegóły dotyczące zamkniętych i otwartych obiektów sportowych.

Od ubiegłego poniedziałku (4.05) otwarte są zewnętrzne obiekty sportowe tj. stadiony, boiska piłkarskie, do koszykówki, siatkówki, korty tenisowe czy stadniny koni. Z kolei od poniedziałku (18 maja) otwarte będą hale sportowe. To jeden z elementów łagodzenia ograniczeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa. Limity osób, które będą mogły jednocześnie korzystać z danej sali sportowej lub hali, zostały dostosowane do ich powierzchni:
- do 300 m2 korzystać będzie mogło do 12 osób,
- do 800 m2 - maksymalnie 16 osób,
- do 1000 m2 - maksymalnie 24 osoby,
- z obiektów większych niż 1000 m2 - maksymalnie 32. osoby.

W Zamościu wszystkim sportowcom od ubiegłego poniedziałku  udostępniona jest baza zamojskiego OSiR: stadion, boiska piłkarskie, tory łucznicze.
Dla klubów sportowych dostępna jest baza OSiR, z której chętnie korzystają m.in lekkoatleci Agrosu, czy piłkarze zamojskich klubów sportowych.


Od poniedziałku (18.05) na otwartych obiektach sportowych będą zwiększone limity osób korzystających z takiej infrastruktury. Jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 14 osób ćwiczących i dwóch trenerów. Z kolei w przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit to 22 osoby i 4 trenerów.


Pomimo, że limity osób korzystających z obiektów zewnętrznych będą zwiększone, nadal wszystkich zawodników i trenerów obowiązuje dezynfekowanie rąk i sprzętu sportowego. Grupy muszą zachować zasady bezpieczeństwa, a więc odpowiednią odległość między sobą. Wg. zaostrzonych przepisów bezpieczeństwa zamknięte są szatnie i prysznice, ta zasada obowiązuje do odwołania. O szczegółach informuje dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od 16 maja, a wiec od najbliższej soboty działalność wznowią tory wyścigowe koni i psów, ale bez udziału publiczności.

 

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe