Wielkie pieniądze dla Zamościa

  • 15.05.2020, 11:39
  • Joanna Mazurek
Wielkie pieniądze dla Zamościa źródło: materiał nadesłany
Hetmański Gród przyciąga turystów swoim unikalnym pięknem. Wkrótce miasto określane mianem perły renesansu, będzie jeszcze bardziej atrakcyjne: powoli dobiegają końca prace przy odbudowie największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce, a już za dwa lata zakończą się te przy rewitalizacji Bastionu VI Twierdzy Zamość i remoncie niektórych kamienic.

W minioną (13.05) środę w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę pn. „Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu”, która dotyczy prac przy i Bastionie VI i jego okolicach. Środki na realizację projektu pochodzą z Unii Europejskiej, budżetu państwa i samego miasta Zamość. Jak tłumaczy Tomasz Kossowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych, o pieniądze na ten cel Zamość starał się od dawna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bastion VI zyska nie tylko na wyglądzie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt zakłada także budowę toru modelarskiego na terenach fortecznych przy Bastionie VI.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tymczasem na Plantach i Starym Mieście zainstalowany zostanie monitoring.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że prace będą kosztowały ponad 25 mln zł. Miasto dołoży tylko niespełna 929 tys. zł. Więcej o projekcie na stronie zamosc.pl.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe