Hale sportowe otwarte

  • 18.05.2020, 11:31 (aktualizacja 18.05.2020, 11:54)
  • Małgorzata Kryk
Hale sportowe otwarte
Od poniedziałku (4.05) otwarte są zewnętrzne obiekty sportowe, a od 18.05 limity osób korzystających z takiej infrastruktury zostały zwiększone. Dodatkowo w ramach odmrażania gospodarki od 18 maja otwarte są także hale sportowe.

Od poniedziałku (4.05) otwarte są zewnętrzne obiekty sportowe tj. stadiony, boiska piłkarskie, do koszykówki, siatkówki, korty tenisowe czy stadniny koni. To jeden z elementów łagodzenia ograniczeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa. W Zamościu wszyscy sportowcy mogą korzystać z otwartej bazy zamojskiego OSiR. Z jakich obiektów sportowych mogą korzystać kluby?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od poniedziałku (18.05) na otwartych obiektach sportowych są zwiększone limity osób korzystających z takiej infrastruktury. Jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 14 osób ćwiczących i dwóch trenerów. Z kolei w przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit to 22 osoby i 4 trenerów.

Od poniedziałku (18.05) otwarte są także hale sportowe. Limity osób, które mogą jednocześnie korzystać z danej sali sportowej lub hali, zostały dostosowane do ich powierzchni. Z obiektów o powierzchni do 300 m2 - może korzystać do 12 osób, do 800 m2 - maksymalnie 16 osób, do 1000 m2 - maksymalnie 24 osoby, a z obiektów większych niż 1000 m2 - maksymalnie 32. osoby. Na terenie zamojskiego OSIR dostępna jest hala tenisowa i hala widowiskowo - sportowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie osoby korzystające z obiektów sportowych w celach treningowych muszą stosować się do ściśle określonych reguł. Grupy muszą zachować zasady bezpieczeństwa, a więc odpowiednią odległość między sobą. Nadal wszystkich zawodników i trenerów obowiązuje dezynfekowanie rąk i sprzętu sportowego. Jednak w dalszym ciągu nie można korzystać z szatni i pryszniców.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Mateusz Ferens dodał, że w kolejnym etapie przewidziane jest otwarcie Kuźni formy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mateusz Ferens zapewnił, że terminy ważności karnetów zostaną przedłużone.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Z bazy sportowej OSiR chętnie korzystają m.in lekkoatleci Agrosu, czy piłkarze zamojskich klubów sportowych.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe