Co z pielgrzymką na Jasną Górę?

  • 18.05.2020, 13:11
  • Anna Niderla-Kudach
Co z pielgrzymką na Jasną Górę?
Kierownicy pielgrzymek diecezjalnych szukają najlepszych i najbardziej bezpiecznych rozwiązań. Ostateczne decyzje będą jednak zależne od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju.

Czy w tym roku pielgrzymi wyruszą na szlak? To pytanie wciąż pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi, ale kapłani odpowiedzialni za ruch pielgrzymkowy już szukają rozwiązań najlepszych i bezpiecznych, by pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła również i w tym roku. Dziś (18.05) w kurii diecezjalnej odbyło się spotkanie kapłanów zaangażowanych w organizację pieszej pielgrzymki naszej diecezji na Jasną Górę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prawdopodobnie w tym roku pielgrzymka odbędzie się w formie sztafety i na pewno liczba uczestników będzie mniejsza – mówi ks. Mazurek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głos w sprawie tegorocznych pielgrzymek zabrał odpowiedzialny za nie w Polsce bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wątpliwości są, ale obserwujemy sytuację, przygotowujemy się i nie tracimy nadziei – zapewnia w imieniu kapłanów ks. Krystian Malec, ojciec duchowny pieszej pielgrzymki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierownicy pielgrzymek zastrzegają i przypominają wiernym, że ostateczne decyzje będą zależne od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe