Otwarcie wystawy ‘Karol Wojtyła. Narodziny’ w Biłgoraju

  • 18.05.2020, 20:21
  • Joanna Ferens
Otwarcie wystawy ‘Karol Wojtyła. Narodziny’ w Biłgoraju
Na placu przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się (18.05) uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej ‘Karol Wojtyła. Narodziny’. Wystawa, poświęcona życiu Papieża Polaka z okazji setnej rocznicy jego urodzin, została przygotowana przez Parafię pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, Fundację Gaudium et Spes oraz Warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II.

Skąd wziął się pomysł na organizację wystawy i jakie wartości niesie ona za sobą – wyjaśnia jeden z organizatorów ekspozycji, ks. Krystian Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzisiejszy dzień powinien być dla każdego Polaka momentem szczególnym, gdy na chwilę zatrzymamy się nad tym, co zostawił nam św. Jan Paweł II – podkreślała poseł Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonali przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych na czele z poseł Beatą Strzałką i starostą biłgorajskim Andrzejem Szarlipem. Następnie została odprawiona msza św., podczas której modlono się o błogosławieństwo i potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Wystawę będzie można oglądać na placu przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju do 30 czerwca br.  Warto dodać, iż rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II - człowieka pokoju i nadziei.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe