Fałszywe dokumenty na granicy

  • 19.05.2020, 09:54 (aktualizacja 19.05.2020, 09:57)
  • Małgorzata Kryk
Fałszywe dokumenty na granicy
Na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem w sobotę (16.05) funkcjonariusze z NOSG zatrzymali dwie kobiety, które przedstawiły do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

Podczas wnikliwej kontroli granicznej okazało się, że dwie ob. Ukrainy. posługiwały się fałszywymi dokumentami, które miały potwierdzać podjęcie przez nie zatrudnienia na terytorium Polski. Kobiety odpowiedzą teraz za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Od początku roku mundurowi podczas prowadzonych kontroli ujawnili już ponad 200 fałszerstw dokumentów. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe