Cudzoziemcy też na kwarantannie

  • 19.05.2020, 13:26 (aktualizacja 21.05.2020, 14:33)
  • Joanna Mazurek
Cudzoziemcy też na kwarantannie źródło: pixabay.com
Zbliża się czas intensywnych prac przy uprawach. Mimo, że koronawirus wciąż stanowi realne zagrożenie, rolnicy nie wszystko mogą wykonać samodzielnie, nawet przy użyciu nowoczesnych maszyn, dlatego często korzystają z pomocy osób trzecich, także tych spoza kraju.

Z myślą o takich rozwiązaniach KRUS opublikował na swojej stronie specjalnie opracowane wytyczne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych, w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2.

Patrycja Sałustowicz z lubelskiego oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podkreśla, że celem tych procedur jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom sezonowym i gospodarzom przebywającym na terenie gospodarstwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Procedury są liczne i obowiązują już pracowników przekraczających granice.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pracownik sezonowy musi odbyć 14-dniową kwarantannę na terenie gospodarstwa. Może jednak w tym czasie pracować.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co także ważne, pracownicy sezonowi w trakcie kwarantanny, którzy prowadzą zbiór owoców miękkich i warzyw zielonych jedzonych na surowo oraz pracujący przy obróbce żywności przeznaczonej do bezpośredniego spożycia oprócz osłony ust i nosa powinni stosować i często zmieniać rękawiczki jednorazowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wytyczne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2 są bardzo szczegółowe. Przypomnijmy, że publikuje je na swojej stronie Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego .

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe