Tereszpol. Niezwykły Dzień Patrona 

  • 22.05.2020, 08:17
  • Joanna Ferens
Tereszpol. Niezwykły Dzień Patrona  fot. SP w Tereszpolu-Zaorendzie
Mimo trudności z powodu pandemii koronawirusa, nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie wspomagani przez gminę  i parafię uczcili Dzień Patrona szkoły oraz 100. rocznicę Jego urodzin i 14. rocznicę nadania imienia.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym, w której udział wzięli nauczyciele i pracownicy szkoły, reprezentacja uczniów i rodziców oraz  przedstawiciele Urzędu Gminy. Liturgia  miał uroczysty charakter i oprawę. Mszę Św. koncelebrowali ks. proboszcz Antoni Gębala i ks. wikariusz Arkadiusz Jakubczak. Był też niecodzienny poczet sztandarowy, zaś w jego skład weszli rodzice uczniów. Na koniec głos zabrała dyrektor Danuta Mazur. Dziękując wszystkim za przybycie i wszelką pomoc, podkreśliła niecodzienność wydarzeń i  ich szczególny charakter. Wzruszające były słowa, że sala gimnastyczna jest udekorowana, jak co roku, ale pusto w niej i cicho. Pani dyrektor dodała też otuchy, przypominając słowa  Jana Pawła II, który zapewniał, że losy Ojczyzny, Polaków są mu szczególnie bliskie, więc na pewno będzie się za nami wstawiał i pomoże nam przetrwać trudne chwile i wyzwania.

Na zakończenie liturgii odśpiewano hymn stworzony specjalnie na 100. Rocznicę urodzin Jana Pawła II ‘Nie zastąpi Ciebie nikt’, co było jednocześnie refleksją nad wielkim autorytetem i siłą ducha Wielkiego Papieża z Wadowic.

Organizatorzy uroczystości zapraszają również na stronę internetową szkoły i profil na Facebooku, gdzie można obejrzeć wirtualną akademię przygotowaną przez uczniów, nauczycieli i rodziców.  Wydarzenie odbyło się z zachowaniem zasad dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe