Motocyklisto, rowerzysto zachowaj ostrożność

  • 22.05.2020, 11:00 (aktualizacja 22.05.2020, 11:30)
  • Małgorzata Kryk
Motocyklisto, rowerzysto zachowaj ostrożność
Apelujemy do motocyklistów, rowerzystów i pieszych o zachowanie ostrożności na drogach.

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, a co za tym idzie na drogach przybywa więcej motocyklistów i rowerzystów. Policja apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drogach.W ubiegłym roku doszło do ponad 2600 set wypadków z udziałem motocyklistów, a zginęło w nich prawie 300 osób.

Przyczynami zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów najczęściej są:
- niedostosowanie prędkości do panujących warunków,
- nieprawidłowe wyprzedzanie,
- brak bezpiecznej odległości.

Podczas ubiegłorocznego sezonu motocyklowego najwięcej wypadków odnotowano w czerwcu. Było ich prawie 480, a najtragiczniejszy okazał się sierpień – wtedy zginęło 56 osób. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju mł asp. Joanna Klimek apeluje o zwolnienie prędkości jazdy szczególnie do motocyklistów.

loadingŁaduję odtwarzacz...


O rozwagę na drogach do rowerzystów apeluje także oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, ze również piesi powinni stosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Bowiem piesi poruszający się po terenie niezabudowanym zobowiązani są posiadać elementy odblaskowe. Także w mieście, a szczególnie wieczorem elementy odblaskowe mogą nam uratować nie tylko zdrowie, ale także życie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Policjanci przypominają kierowcom, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał równe szanse na drodze. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu , którzy mają takie same prawa na drodze.

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe