Przybywa kolekcjonerów staroci

  • 26.05.2020, 12:37
  • Łukasz Kot
Przybywa kolekcjonerów staroci Łukasz Kot
Specjalnie dla nich organizowane są giełdy kolekcjonerskie

W Polsce przybywa kolekcjonerów. Coraz więcej osób interesuje się starociami. Specjalnie dla nich organizowane są giełdy kolekcjonerskie na których można zakupić przedmioty lub wymienić je za inne. Giełdy kolekcjonerskie odbywają się też w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Hrubieszowie i Rzeszowie. Do Zamościa często przyjeżdża Mirosław Borysiewicz kolekcjoner z Hrubieszowa, prezes tamtejszego Koła Kolekcjonerów liczącego 30 członków. Kolekcjonerzy z Hrubieszowa i okolic spotykają się regularnie w Hrubieszowskim Domu Kultury. Przygotowują tematyczne wystawy, prezentacje, odwiedzają szkoły na pogadankach z uczniami, wydają pocztówki, popularyzują wiedzę historyczną. Z Mirosławem Borysiewiczem rozmawia Łukasz Kot.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolekcjonerzy apelują by przy porządkowaniu domów nie wyrzucać na śmietnik dokumentów, zdjęć, przedmiotów które świadczą o przeszłości. Można je oddać do Archiwum Państwowego w Zamościu, Muzeum Regionalnego lub do samych kolekcjonerów którzy spotykają się najczęściej w miejskich lub gminnych domach kultury.

 

 

 

 

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe