Sportowcy dostosowują sie do restrykcji

  • 27.05.2020, 12:31 (aktualizacja 27.05.2020, 12:49)
  • Małgorzata Zaręba
Sportowcy dostosowują sie do restrykcji
W obecnej sytuacji koronawirus sportowcom i trenerom pokrzyżował plany. Roczny kalendarz sportowy, który był wypełniony imprezami sportowymi uległ całkowitej zmianie.

Zawodnicy, którzy przygotowywali się do ważnych wydarzeń czekają na nowy terminarz zawodów, a Ci którzy znają datę zawodów trenują w klubie i w domu. KS Agros szkoli zawodników w takich dyscyplinach jak: zapasy i sumo, podnoszenia ciężarów, kolarstwo, lekkoatletyka i łucznictwo. Po zdjęciu przez rząd obostrzeń związanych z wirusem do trenowania mogli wrócić wszystkie sekcje oprócz zapaśników, którzy podczas walk narażeni są na bezpośredni kontakt. Zawodnicy Agrosu trenują obecnie na terenie zamojskiego OSiR, gdzie do dyspozycji mają stadion, obiekty lekkoatletyczne i tory łucznicze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konrad Firek dodał, że po przerwie w treningach celem trenerów jest przygotowanie zawodników do ważnych wydarzeń sportowych.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak na obecną chwilę wyglądają treningi poszczególnych sekcji informuje Konrad Firek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Treningi zawodników Agrosu przewidziano także w okresie wakacyjnym ponieważ głównym celem klubu jest jak najlepsze przygotowanie sportowców. Na obecną chwile jednak nie wiadomo na jakich zasadach będą odbywała się zawody.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Konrad Firek zapowiedział najbliższy kalendarz wydarzeń sportowych 2020.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zarówno zawodników i trenerów obowiązuje stosowanie się do zasad bezpieczeństwa m.in zakaz grupowania się czy stosowanie środków dezynfekujących do rąk i sprzętu sportowego
loadingŁaduję odtwarzacz...


Osoby trenujące na terenie obiektów sportowych nie muszą zasłaniać twarzy, a więc okolic ust i nosa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sport to okazja do wykazania się na krajowych i światowych zawodach. Zdobyte medale i tytuły dają zawodnikom szansę rozwijania się, a za osiągnięte sukcesy nagradzani są stypendiami sportowymi. Takie stypendia za 2019 r. zawodnicy otrzymali od Prezydenta Miasta Zamość (lista zawodników znajduje się poniżej). Wysokość przyznanych stypendiów wynosi od 1490 do 3950 zł w skali roku. 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe