Zmarła dr Bogumiła Sawa, regionalistka, badaczka przeszłości Zamościa

  • 29.05.2020, 15:31 (aktualizacja 29.05.2020, 15:38)
  • Łukasz Kot
Zmarła dr Bogumiła Sawa, regionalistka, badaczka przeszłości Zamościa
Jej marzeniem było odtworzenie XVIII-wiecznej studni na Rynku Wielkim w Zamościu

Dnia 27 maja zmarła dr Bogumiła Sawa, regionalistka, autorka wielu cennych studiów historyczno-architektonicznych dotyczących Zamościa. W 1978 r. na UMCS obroniła pracę doktorską 'Przemiany miasta Zamościa w latach 1772-1866”. Pracowała w Zamojskim Oddziale Państwowego Przedsiębiorstwa Pracowni Konserwacji Zabytków w Zamościu. Bogumiłę Sawę wspomina Jakub Żygawski dyr. Archiwum Państwowego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przez wiele lat Bogumiła Sawa prowadziła kwerendy biblioteczne i archiwalne dotyczące Zamościa, dokonując ciekawych odkryć. Na podstawie tych badań powstało wiele artykułów naukowych, popularno-naukowych oraz publikacji książkowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do sukcesów dr Bogumiły Sawy należy zaliczyć odkrycie rysunków attyki na kamienicy przy Rynku Wielkim nr 5a i sfinansowanie ich rekonstrukcji. Jej marzeniem było odtworzenie XVIII-wiecznej studni na Rynku Wielkim w Zamościu. Pogrzeb Bogumiły Sawy odbędzie się w sobotę, 30 maja. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 14.00 w Katedrze Zamojskiej. Zostanie pochowana na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe