XXI Jesienna Biesiada Kulturalna

  • 12.11.2016, 15:12 (aktualizacja 13.11.2016, 14:48)
  • Joanna Ferens
XXI Jesienna Biesiada Kulturalna
11 listopada Wójt Gminy Biłgoraj oraz Gminny Ośrodek Kultury zaprosili na XXI Jesienną Biesiadą Kulturalną połączoną z obchodami 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie odbyło się w remizie OSP w Smólsku i rozpoczęło się od uroczystego powitania przybyłych gości przez gospodarza Gminy Biłgoraj, Wójta Wiesława Różyńskiego: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Smólsku, które wystąpiły z patriotycznym montażem słowno-muzycznym. Podczas biesiady zostały również wręczone nagrody i wyróżnienia w drugiej edycji ‘Roztoczańskiej Listy Przebojów’ emitowanej na antenie Katolickiego Radia Zamość. Wyróżnienia wręczył dyrektor radia, ks. Krystian Bordzań, który gratulował wyróżnionym zespołom i zachęcał do dalszego rozwoju i współpracy:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Wyróżnienie otrzymali: Zespół Śpiewaczy ‘Czeremcha’ z Gromady, Kapela Ludowa ‘Krążałka’, Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy ‘Jarzębina’ z Bukowej, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, Zespól Śpiewaczy ‘Stok’ z Hedwiżyna i Zespół Folkowy ‘Podkowa’. 

Celina Skromak w rozmowie przyznaje, że biesiada to doskonały czas do wymiany poglądów, doświadczeń, do zwyczajnej rozmowy z drugim człowiekiem: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Później rozpoczęły się przesłuchania konkursowe i prezentacje gminnych zespołów śpiewaczych o Nagrodę im. Ireny Potockiej, podczas których można było posłuchać różnorodnych pieśni i piosenek ludowych, regionalnych i patriotycznych. W tegorocznym konkursie wzięło udział trzynaście zespołów z Gminy Biłgoraj, zaś gościnnie, poza konkursem wystąpił Zespół ‘Retrospekcje’ działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Biłgoraju. Z koncertem wystąpiła również Góralska Kapela ‘Sarpacka’, a na zakończenie do tańca zagrał Zespół ‘Ewenement’
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe