ZUS wspiera przedsiębiorców

  • 05.06.2020, 11:26
  • Joanna Mazurek
ZUS wspiera przedsiębiorców
Prawie 295 milionów złotych – to kwota składek, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych umorzył przedsiębiorcom z województwa lubelskiego. Instytucja wypłaca też postojowe. Do 3 czerwca kwota wypłat sięgnęła w regionie 108 milionów złotych.

Zwolnienie z opłacania składek i świadczenia postojowe – to dwie podstawowe formy wsparcia w ZUS dla osób i firm, które doświadczyły przestoju w związku z epidemią koronawirusa. Umorzenie składek przysługuje kilku grupom płatników. Mówi Małgorzata Korba, rzecznik Zakładu w województwie lubelskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, które doświadczyły przestoju w działalności z powodu Covid-19, mogą liczyć na świadczenia postojowe z ZUS.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegóły na stronie www.zus.pl.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe