Od soboty otwarte basen i siłownia

  • 05.06.2020, 13:14 (aktualizacja 05.06.2020, 13:38)
  • Małgorzata Zaręba
Od soboty otwarte basen i siłownia
Jednym z elementów łagodzenia ograniczeń nałożonych w związku z pandemią koronawirusa jest otwarcie obiektów sportowych. W Zamościu ogólnodostępna jest baza Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Od 4 maja otwarte są m.in.: stadion, boiska do piłki nożnej, do koszykówki, siatkówki oraz tory łucznicze. Od 18 maja otwarte są także: hala tenisowa, hala widowiskowo -sportowa i sala mat. Od soboty (6.06) w Polsce otwarte będą kluby fitness i baseny. Wszystkie obiekty przygotowane są do do dyspozycji osób uprawiających sport.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z ogólnodostępnych obiektów chętnie korzystają zawodnicy klubów sportowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo dobra wiadomość dla sympatyków pływalnia i osób, które ćwiczą na siłowni. W Zamościu od soboty (06.06) otwarta będą obiekty OSIR - kryta pływalnia i „Kuźnia formy”.n Znamy zasady korzystania z tych obiektów.

Na siłowni na jednego klienta przypada 10m 2, a więc na obiekcie jednocześnie będzie mogło ćwiczyć 30 osób. Otwarte będą toalety, ale zamknięte będą szatnie i prysznice, dlatego zalecane jest przyjście na siłownię w stroju i obuwiu sportowym. Dla zachowania zasad higieny wszyscy klienci powinni posiadać własne ręczniki, a po skorzystaniu z urządzeń zalecane jest zdezynfekowanie sprzętu.

Natomiast na basenie szatnie i prysznice będą ogólnodostępne. Klienci docierając na obiekt do kasy zobowiązani są zakrywać nos usta. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkie powierzcie, użytkowane przez klientów będą na bieżąco dezynfekowane. Ze względu na środki chemiczne i chlor zawarty w wodzie basen jest najmniej przyjaznym środowiskiem do rozwoju koronawirusa. Jednak ze względu na obostrzenia na obiekcie basenu (duży i mały basen, jacuzzi, zjeżdżalnia) jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 34 osoby. Natomiast z sauny będzie mogło korzystać jednocześnie 2 osoby.

Basen to miejsce gdzie wszyscy chętni będą mogli skorzystać z atrakcji wodnych typu – gejzery czy zjeżdżalnia. Zbliżają się wakacje, dlatego Ci, którzy będą chcieli nauczyć się pływać mogą zapisać się na zajęcia nauki pływania. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę osób w pierwszej kolejności realizowane będą te zajęcia, które instruktorzy rozpoczęli przed zamknięciem basenu.

Czas pandemii i przestoju na basenie został wykorzystany na wykonanie bieżących remontów m.in. naprawiane zostały zjeżdżalnia i płytki czy nawierzchnie wymagające remontu. Wymieniano także lampy i wodę, która odpowiada normom jakościowym wymaganym przez Sanepid. Dzięki przeprowadzonym remontom basen będzie otworzony przez całe wakacje. Kryta pływalnia i siłownia czynne będą codziennie w godz. 6.00 – 22.00. 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe