Biłgoraj. Wznowienie i uzupełnienie Partyzanckiej Mapy

  • 06.06.2020, 06:47
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Wznowienie i uzupełnienie Partyzanckiej Mapy fot. Dominik Róg
Dla wsi podbiłgorajskiej miesiąc czerwiec jest czasem walki i przelanej krwi. Cieszymy się więc, że właśnie teraz każdy może zapoznać się i korzystać ze wznowionej i uzupełnionej Partyzanckiej Mapy Puszczy Solskiej - część I.

Na uzupełnionej mapie zaznaczone zostały dodatkowe lokacje m. in. trasa tzw. Bandziorskiej Drogi, którą często jeździli partyzanci na akcje dywersyjne (z lasów józefowskich na Biłgoraj) oraz pierwsza placówka partyzantów aleksandrowskich (nad Czarną Ładą).

Mapa, ciesząca się dużą popularnością wśród mieszkańców, regionalistów, pasjonatów historii oraz rowerzystów, została wznowiona dzięki projektowi realizowanemu przez OSP Brodziaki (w ramach programu Działaj Lokalnie IX) oraz ze środków Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. por. Konrada Bartoszewskiego ps. Wir z Biłgoraja, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Mapa jest dostępna dla każdego w wersji papierowej w Gminny Ośrodku Kultury w Biłgoraju oraz w remizo-świetlicy w Nadrzeczu (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: GOK - 84 688 28 53; Remiza w Nadrzeczu - 84 534 80 19).


Podobnie jak w przypadku innych naszych wydawnictw także Partyzancka Mapa będzie udostępniona na naszej stronie
www.dziedzictwogminybilgoraj.pl w zakładce ‘Multimedia’, o czym wkrótce poinformujemy. Już teraz można tam pobrać książkę ‘Zabrali nam dzieciństwo - wspomnienia wojenne mieszkańców podbiłgorajskich wsi’ Dominika Roga, ‘Wspomnienia’ Wojciecha Malca oraz wystawę multimedialną ‘Dzieje Brodziaków i Edwardowa’.

/Inf. nadesłana - Dominik Róg/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe