Święcenia kapłańskie 2020

  • 06.06.2020, 14:45
  • Joanna Suszko
Święcenia kapłańskie 2020
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska ma czterech nowych kapłanów.

Dziś (06.06) w katedrze zamojskiej biskup diecezjalny Marian Rojek udzielił święceń prezbiteratu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Ks. Biskup w homilii przywoływał postać Chrystusa jako Dobrego Pasterza wskazując, że powinien on być wzorem dla każdego kapłana. Zwrócił także uwagę neoprezbiterom, że ich podstawową i największą troską powinno być zbawienie ludzkich dusz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród neoprezbiterów jest ks. Radosław Łukasiewicz, który powiedział nam o swojej radości z przyjętych święceń i planie na swoje kapłaństwo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święcenia kapłańskie są radosnym świętem dla całej diecezji, w szczególny sposób dla wspólnot parafialnych, z których pochodzą nowi księża oraz dla ich najbliższych. Wzruszenia, radości i dumy z syna nie kryli rodzice jednego z neoprezbiterów, Jolanta i Henryk Kossakowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święcenia kapłańskie przyjęli: ks. Piotr Kończyński z parafii pw. Świętego Krzyża w Zamościu, ks. Kamil Kossak z parafii Ulhówek, ks. Radosław Łukasiewicz z parafii Nieledew i ks. Krzysztof Zgnilec z parafii Wielącza. 27 czerwca nowi księża otrzymają nominacje na swoje pierwsze parafie, w których rozpoczną pracę w połowie sierpnia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o neoprezbiterach.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (73)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe