​​​​​​​Poświęcenie pomnika Prymasa Wyszyńskiego w Starym Bidaczowie

  • 07.06.2020, 17:26
  • Joanna Ferens
​​​​​​​Poświęcenie pomnika Prymasa Wyszyńskiego w Starym Bidaczowie
Przy kościele pw. Nawiedzenia NMP w Starym Bidaczowie stanął pomnik upamiętniający osobę Prymasa Tysiąclecia, Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W niedzielę (07.06) został on uroczyście poświęcony.

Na początku Eucharystii ks. proboszcz Rudolf Karaś podkreślał, że to wydarzenie jest znaczące dla całej parafialnej wspólnoty:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże wygłosił notariusz Kurii Diecezjalnej w Zamościu, ks. dr Zygmunt Jagiełło, który przybliżył postać i nauczanie Prymasa Wyszyńskiego, zwracając szczególną uwagę na czas przymusowej izolacji i uwięzienia kardynała Wyszyńskiego odnosząc je do sytuacji epidemicznej w Polsce:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyjaśniał w rozmowie ks. Rudolf Karaś, osoba Prymasa Wyszyńskiego zajmuje w jego życiu bardzo ważne miejsce:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomysł, aby przed kościołem w Starym Bidaczowie stanął pomnik Stefana Wyszyńskiego powstawał już od dawna i był wspólną decyzją parafian:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nieprzypadkowa jest również data poświęcenia pomnika, gdyż to właśnie dziś, 7 czerwca, miała się odbyć uroczysta beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Rudolf Karaś zachęcał swoich parafian do tego, aby przychodząc do kościoła, zatrzymać się na chwilę przy pomniku Prymasa Tysiąclecia i prosić go o potrzebne łaski: –

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kardynał Wyszyński na pomniku przedstawiony został w postawie stojącej, pogrążony w zadumie. Można go zinterpretować, jako człowieka, który zamyślł się nad sytuacją w Polsce, myśli o przyszłości Kościoła i narodu w Polsce. Pomnik stoi na dużym głazie, a na nim znajduje się tablica z datą jego życia oraz słowa jednej z jego homilii ‘Kocham Polskę więcej niż własne serce’.

Po mszy św. wszyscy zebrani w świątyni zgromadzili się wokół pomnika kardynała Wyszyńskiego, zaś ks. proboszcz Rudolf Karaś dokonał jego uroczystego poświęcenia. Wydarzenie zakończyło się odśpiewaniem hymnu Te Deum.

Joanna Ferens

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe