Już pływamy

  • 09.06.2020, 14:22 (aktualizacja 10.06.2020, 09:51)
  • Małgorzata Zaręba
Już pływamy
Otwarcie klubów fitness i basenów to IV etap odmrażania gospodarki, który rząd wprowadził w związku z koronawirusem. Ostatni z etapów dotyczy głównie branży sportowej. Od 4 maja otwarte są zewnętrzne obiekty sportowe usytuowane na świeżym powietrzu, a od 18 maja czynne są hale sportowe. Ta wiadomość szczególnie ucieszyła osoby na co dzień uprawiające sport. W Zamościu mamy wiele klubów sportowych, które przygotowując swoich zawodników do startów w imprezach krajowych i międzynarodowych korzystają z obiektów sportowych.

Od soboty (06.06) możliwość wznowienia działalności otrzymały między innymi siłownie oraz baseny i sauny.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zgodnie z wytycznymi sanepidu na terenie pływalni należy zasłaniać usta i nos z wyłączeniem kąpieli w basenie. Liczba osób korzystających z obiektu w tym samym czasie nie może przekraczać 50 procent maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób. Ze względu na obostrzenia na obiekcie zamojskiej krytej pływalni (na dużym i małym basenie oraz w jacuzzi) jednocześnie może przebywać maksymalnie 34 osoby. O limitach osób korzystających z basenu, jacuzzi i sauny powiedział Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Ze względu na środki chemiczne i chlor zawarty w wodzie basen jest najmniej przyjaznym środowiskiem do rozwoju koronawirusa. Jednak ze względu na obostrzenia wszyscy użytkownicy pływalni muszą stosować się do ściśle określonych zasad.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Basen to miejsce gdzie wszyscy chętni mogą skorzystać z atrakcji wodnych typu – gejzery czy zjeżdżalnia. Zbliżają się wakacje, dlatego Ci, którzy będą chcieli nauczyć się pływać mogą zapisać się na zajęcia nauki pływania. Ze względu na ograniczoną liczbę osób w pierwszej kolejności realizowane będą te zajęcia, które instruktorzy rozpoczęli przez zamknięciem basenu. Do zapisów na zajęcia nauki pływania serdecznie zachęca Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Kursy adresowane są do wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się pływać.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Czas pandemii i przestoju na basenie został wykorzystany na wykonanie bieżących remontów m.in. naprawiane zostały zjeżdżalnia i płytki czy nawierzchnie wymagające remontu. Wymieniano także lampy i wodę, która odpowiada normom jakościowym wymaganym przez Sanepid. Co roku na przełomie sierpnia i września kryta pływalnia była zamknięta z powodu przerwy technologicznej. Jednak dzięki przeprowadzonym remontom basen będzie otworzony przez całe wakacje.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Oprócz remontów na basenie OSiR realizuje także modernizację zamojskiego zalewu, z którego w czasie wakacji chętnie korzystają plażowicze. Niestety w tym roku zalew z powodu remontu będzie zamknięty, a osoby chcące schłodzić się w upalne dni będą mogły skorzystać z krytej pływalni, która czynna jest codziennie w godz. 6.00 – 22.00.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe