Święty papież w Zamościu 21 lat temu

  • 12.06.2020, 16:12 (aktualizacja 12.06.2020, 18:06)
  • Joanna Mazurek
Święty papież w Zamościu 21 lat temu
„Jan Paweł II - posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu” – to hasło rozpoczętych dziś dni szczególnej pamięci o św. Janie Pawle II w Zamościu. Wydarzenie, które współorganizują Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu i Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, upamiętnia 21. rocznicę pobytu Świętego w naszym mieście.

Rozpoczął je wykład ks. bp. Mariusza Leszczyńskiego, poświęcony związkom Prymasa Tysiąclecia, Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego z terenami leżącymi obecnie na terenie naszej diecezji, szczególnie w czasach, kiedy pełnił posługę ordynariusza diecezji lubelskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Publikacja jest unikalna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najważniejszym wydarzeniem uroczystości papieskich była Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. bp. Marian Rojek. Pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej zwrócił uwagę na więź łączącą Prymasa Tysiąclecia i św. Jana Pawła II.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże podczas Mszy św. wygłosił bp Mariusz Leszczyński, również przywołując postać Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia i św. Jana Pawła II.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości rocznicowe były okazją do przywoływania wspomnień z wizyty św. Jana Pawła II w Hetmańskim Grodzie. Podzielił się nimi ks. prałat Janusz Romańczuk, wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wizyta papieża w Zamościu to najbardziej doniosłe wydarzenie w historii miasta, ale też niezapomniane doświadczenie dla każdego, kto brał w nim udział.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dni papieskie potrwają do niedzieli. Program dostępny jest na naszej stronie internetowej. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w ramach programu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego 'Warto być Polakiem”, którego celem jest popularyzacja wielkich postaci i patriotycznych postaw oraz wielkich wydarzeń z historii Polski, także tych, które zahaczały o Lubelszczyznę.


 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe