„Świętość i godność stworzenia – przesłanie św. Jana Pawła II na kryzys roku 2020”

  • 12.06.2020, 17:48
  • Joanna Mazurek
„Świętość i godność stworzenia – przesłanie św. Jana Pawła II na kryzys…
– to pierwszy z wykładów, które wygłosił w ramach „dni papieskich” w Zamościu chrystusowiec ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.

Słowo wstępne do prelekcji, która odbyła się dziś po południu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, powiedziała Małgorzata Farion ze Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.
Jak tłumaczy ks. prof. Bortkiewicz, jego wykład to próba odpowiedzi na wyzwania, które stanęły przed nami w związku z sytuacją pandemii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto jednak wyjaśnić, co znaczy „nie lękać się” i co znaczy „otworzyć drzwi Chrystusowi”.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jutro ks. Paweł Bortkiewicz wygłosi wykład na temat patriotyzmu w ujęciu św. Jana Pawła II, a w niedzielę będzie głosił homilie nawiązujące do jego nauczania.
Przypomnijmy, że wydarzenie pn. „Jan Paweł II - posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu” organizują Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu wraz z parafią pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.
Trzydniowe wydarzenie odbywa się w ramach programu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”, którego celem jest popularyzacja wielkich postaci i patriotycznych postaw oraz wielkich wydarzeń z historii Polski, także tych, które zahaczały o Lubelszczyznę.
 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe