Święty Jan Paweł II o patriotyzmie

  • 13.06.2020, 17:43 (aktualizacja 13.06.2020, 18:03)
  • Joanna Mazurek
Święty Jan Paweł II o patriotyzmie
Kolejny z „dni papieskich” w Zamościu upływa w duchu refleksji nad problematyką tożsamości narodowej. Chrystusowiec, ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, wygłosił dziś w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, wykład poświęcony tematowi: „Polska – to imię nas określa, zobowiązuje, kosztuje... Święty Jan Paweł II o patriotyzmie”.

Podobnie jak wczoraj, wykład poprzedziło słowo wstępne Małgorzaty Farion ze Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu, które wraz z parafią współorganizuje tegoroczne wydarzenia związane z rocznicą pobytu Świętego w naszym mieście. Będąc w Zamościu, dotykając tak bogatej historii, tak pięknej warstwy dziedzictwa polskości, nie sposób pominąć tematu patriotyzmu – zwraca uwagę ks. prof. Bortkiewicz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tę walkę prowadził przez późniejszy okres swojego życia biskupiego, także poprzez swoją posługę papieską – podkreśla prelegent.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach uroczystości jubileuszowych jutro (14 czerwca) ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz będzie głosił homilie nawiązujące do nauczania św. Jana Pawła II.

Przypomnijmy, że wydarzenie pn. „Jan Paweł II - posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu” odbywa się w ramach programu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”, którego celem jest popularyzacja wielkich postaci i patriotycznych postaw oraz wielkich wydarzeń z historii Polski, także tych, które zahaczały o Lubelszczyznę.
Wydarzenia jubileuszowe organizują Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu wraz z parafią pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe