Zarzecze. „Ocalić od zapomnienia”

  • 15.06.2020, 14:20
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Zarzecze. „Ocalić od zapomnienia” Ks. Mariusz Pastuszak
14 czerwca w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyła się inauguracja projektu „Ocalić od zapomnienia”.

Jest to cykl warsztatów muzycznych, kulinarnych i obrzędowych mających na celu uratowanie dziedzictwa kulturowego wsi Siennów w Gminie Zarzecze.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Wojciech Bardowski Prezes Zarządu Fundacji Kultura z Pasją, Zofia Paczóska Prezes Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej i Tomasz Bury Wójt Gminy Zarzecze. Patronat honorowy objęła Anna Schmidt – Rodziewicz - Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

Podczas pierwszego dnia dla wszystkich przybyłych przygotowywał dania Wojciech Bardowski. Zaprezentowane potrawy odkryły wyborne połączenie smaków dzisiaj rzadko stosowanych, mówi podkarpacka posłanka, Anna Schmidt – Rodziewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kultura Siennowa to nie tylko wyborna kuchnia, to także twórczość muzyczna, którą warto odkryć na nowo, dodaje współorganizator wydarzenia, Zofia Paczóska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Koszenie kosą, mielenie zboża w żarnach, pieczenie chleba – to kolejne elementy projektu które czekają na uczestników warsztatów.
Natomiast podsumowaniem projektu „Ocalić od zapomnienia”, będzie prezentacja filmu oraz
promocja książki pt. ,,Saksofon mojego ojca i prażucha mojej mamy”, autorstwa Zofii Paczóskiej i Wojciecha Bardowskiego, które jest zaplanowane na drugą połowę sierpnia.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe