Księża - mistrzowie Europy docenieni przez prezesa LZPN

  • 20.06.2020, 16:21 (aktualizacja 22.06.2020, 12:28)
  • Małgorzata Kryk
Księża - mistrzowie Europy docenieni przez prezesa LZPN
Na niecodzienny gest zdobył się prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik. Chcąc docenić sukces reprezentacji Polski księży, którzy w lutym br. roku wywalczyli tytuł mistrza Europy w halowej piłce nożnej poczynił zabiegi w Polskim Związku Piłki Nożnej i pozyskał reprezentacyjne stroje oraz sprzęt piłkarski dla całej drużyny, która wywalczyła to trofeum. A, że aż pięciu z dwunastu zawodników tworzących tę mistrzowską drużynę to księża z województwa lubelskiego i z diecezji zamojsko – lubaczowskiej: ks. Tomasz Winogrodzki , ks. Marek Mazurek , ks. Paweł Derylak , ks. Krzysztof Sosnowski, ks. Maciej Lewandowski i dlatego też ten prezent prezes Zbigniew Bartnik postanowił przekazać na ręce zamojskich księży, którzy także tworzyli ten zespół. Trenerem reprezentacji Polski księży był Marek Parzyszek, były piłkarz Korony Kielce, a kierownikiem drużyny Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc.

Uroczyste przekazanie strojów z orzełkami na koszulkach oraz sportowego sprzętu odbyło się w prestiżowym miejscu jakim są pomieszczenia Muzeum Sakralnego Katedry Zamojskiej.„Wikarówka”. Było to możliwe dzięki życzliwości kustosza tego muzeum ks. dr Roberta Strusa, proboszcza parafii katedralnej w Zamościu, który jest także sympatykiem futbolu.

- Nie mogłem nie zauważyć kolejnego już sukcesu na arenie międzynarodowej księży grających w piłkę nożną. Ich postawa jest godna pochwały bowiem z jednej strony księża – piłkarze promują tę dyscyplinę sportu, z drugiej pokazują młodzieży i dorosłym, iż dzięki uprawianiu sportu można utrzymywać dobrą formę w każdym wieku , a przy tym jeszcze promować swoją małą ojczyznę i Polskę. Brawo niech ta aktywność księży będzie inspiracją i zachętą dla adeptów futbolu do uprawiania tej dyscypliny. To dlatego zwróciłem się do PZPN o docenienie tego sukcesu – mówi Zbigniew Bartnik , prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Lublinie.

Ten gest prezesa docenili także wyróżnieni księża.

- Mając teraz stroje reprezentacyjne jeszcze bardziej będziemy się czuć pełnymi reprezentantami Polski na mistrzostwach Europy . Cieszę się , że prezes Bartnik zadbał o stroje dla całej naszej reprezentacyjnej drużyny. Przy najbliższym spotkaniu przekażemy je pozostałym kolegom, którzy nie mogli dojechać na tę uroczystość w „Wikarówce”, a także zostali uhonorowani – mówi ks. Tomasz Winogrodzki , proboszcz parafii w Lipsku koło Zamościa, który jest jednocześnie prezesem młodzieżowego klubu piłkarskiego „Gaudium”.

Satysfakcji z docenienia piłkarskiego sukcesu księży przez prezesa Zbigniewa Bartnika nie ukrywał także ks. Marek Mazurek, proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu.

- Zauważenie naszej pasji przez prezesa Zbigniewa Bartnika jest pięknym gestem. Tę przygodę sportową dedykujemy zwłaszcza dzieciom i młodzieży by byli przekonani, że takie sportowe wspólnoty – drużyny budują przyjaźnie oraz inspirują do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu – podkreśla ks. Marek Mazurek .

Zatem księżom życzymy kolejnych piłkarskich sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej oraz inspirowania młodzieży, także dorosłych do uprawiania sportu.

Tekst: Janusz Kawałko, zastępca redaktora naczelnego Awangardy Lubelskiej.

Wysiłek i zdobycie kolejnego, siódmego złotego medalu na Mistrzostwach Europy księży, które odbyły się 17-21.02 w czeskiej stolicy – Pradze zostały docenione w piątek (19.06) w Muzeum Sakralnym Katedry Zamojskiej.„Wikarówka”. Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik przekazał reprezentantom naszej diecezji: ks. Tomaszowi Winogrodzkiemu, ks. Maciejowi Lewandowskiemu, ks. Pawłowi Derylakowi, ks. Krzysztofowi Sosnowskiemu i ks. Markowi Mazurkowi sprzęt sportowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Jeden z mistrzów Europy podkreślił, że reprezentacja Polski księży tworzy jedną z najbardziej utytułowanych drużyn.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyglądała droga kapłanów do zdobycia tytułu mistrzowskiego zdradził jeden z reprezentantów Polski z naszej diecezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak przebiegały przygotowania kapłanów z diecezji zamojsko – lubaczowskiej do mistrzostw?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Marek Mazurek dodał, że Mistrzostwa Europy to nie tylko rozgrywanie meczów, ale także czas na modlitwę.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa księża starają się przygotowywać do kolejnych zmagań piłkarskich na własną rękę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbigniew Bartnik dodał, że przekazanie sprzętu sportowego z ramienia PZPN to także motywacja księży do dalszego trenowania i promowania narodowego sportu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

LZPN wychodząc naprzeciw oczekiwaniom piłkarzy stara się unowocześniać bazę sportową.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak dotąd reprezentacja Polski księży na Mistrzostwach Europy zdobyła czternaście medali, w tym siedem złotych.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe