Partyzancka droga krzyżowa w Osuchach

  • 22.06.2020, 23:32
  • Joanna Ferens
Partyzancka droga krzyżowa w Osuchach
Mieszkańcy Gminy Łukowa oraz licznie przybyli goście wspólnie modlili się (21.06) podążając partyzancką drogą krzyżową, która znajduje się w Osuchach.

Droga krzyżowa nosi imię kardynała Stefana Wyszyńskiego, a jej symbolika nawiązuje także do walki o wolną Polskę – tłumaczyła dyrektor GOK w Łukowej, Wiesława Kubów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Droga Krzyżowa jest wprowadzeniem w obchody 76. rocznicy bitwy pod Osuchami – wyjaśniał wójt Gminy Łukowa, Stanisław Kozyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Modlitwę drogi krzyżowej poprowadził proboszcz parafii w Łukowej, ks. Waldemar Kostrubiec, który modlił się za poległych w walce o wolność Ojczyzny i o pokój na świecie. Wydarzenie zakończyło się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem upamiętniających poległych partyzantów.

Joanna Ferens

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe