Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  • 24.06.2020, 09:53 (aktualizacja 24.06.2020, 13:31)
  • Justyna Przeszło
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Dziś (24.06) Kościół katolicki obchodzi uroczystość św. Jana Chrzciciela, największego z proroków, który udzielił chrztu Jezusowi i osobiście wskazał Go jako zapowiadanego Zbawiciela świata.

Był jedynym synem kapłana Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Jego narodzenie i posłannictwo zwiastował Anioł Gabriel. Narodził się sześć miesięcy przed narodzeniem Chrystusa, mówił w jednej ze swoich homilii ks. bp Mariusz Leszczyński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo wcześnie, może już w dzieciństwie, św. Jan przebywał na pustyni, gdzie był prorokiem wzywającym do nawrócenia. Udzielał chrztu w Jordanie. Chrzest z rąk Jana przyjął także Jezus.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co najmniej od IV w. powstawały świątynie ku czci świętego, z których najbardziej znana jest bazylika św. Jana na Lateranie, katedra biskupa Rzymu. W diecezji zamojsko-lubaczowskiej jest siedem parafii pod jego wezwaniem.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe