Matka Boża Nieustającej Pomocy

  • 26.06.2020, 09:52 (aktualizacja 27.06.2020, 10:35)
  • Anna Niderla-Kudach
Matka Boża Nieustającej Pomocy redemptor.pl
27 czerwca Kościół obchodzi dzień poświęcony Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Tytuł Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest na trwałe związany z dostojnym wizerunkiem Maryi, czczonym w Rzymie.

Jednym z najczęściej używanych wśród chrześcijan wezwań odnoszących się do Matki Bożej jest zawołanie: „Nieustająca Pomoc”. Przede wszystkim sięgają po nie ci najbardziej smutni i potrzebujący, którzy odczuwają szczególnie wielką potrzebę miłości, wsparcia i opieki. Z historią obrazu Matki Bożej Nieustającej Opieki wiąże się pewna legenda - mówi redemptorysta, teolog i mariolog, o. Marek Kotyński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oryginał obrazu jest wschodnią ikoną, przedstawiającą Matkę Bożą Bolesną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest jednym z najbardziej znanych wizerunków Maryi na świecie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Zamościu obraz można zobaczyć m.in. w kościele pw. Św. Mikołaja (oo. redemptorystów). W Kościele wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy obchodzimy 27 czerwca.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe