Biłgoraj. Paprocie zakwitły krwią partyzantów

  • 25.06.2020, 10:03
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Paprocie zakwitły krwią partyzantów
W Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju została otwarta (22.06) wystawa historyczna 'Osuchy 44' poświęcona poległym żołnierzom, którzy brali udział w bitwie pod Osuchami w 1944 roku.

Jest to element obchodów 76 rocznicy największej bitwy partyzanckiej w Polsce, która miała miejsce 25 czerwca 1944 roku. Chcemy tę rocznicę godnie upamiętnić – podkreślał starosta  biłgorajski, Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa prezentuje wydarzenia w sposób łatwy i przejrzysty – tłumaczyła dyrektor GOK w Łukowej, Wiesława Kubów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiesława Kubów wyjaśniała, co można na wystawie zobaczyć i czego się dowiedzieć:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, że w Osuchach ma powstać muzeum partyzantów polskich upamiętniające m.in. wydarzenia z 1944 roku – informował starosta Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronat nad wydarzeniem objęli poseł na Sejm RP Beata Strzałka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej. Wydarzenie odbywa się w ramach programu ‘Warto być Polakiem’, organizowanym przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Celem programu jest m.in. pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych, ochrona narodowego dziedzictwa, przypomnienie ważnych wydarzeń i rocznic z historii Polski, a także pamięć o bohaterach poprzednich.

Wystawę można oglądać do 30 czerwca br. w siedzibie biłgorajskiego muzeum.

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe