Duży zastrzyk pieniędzy dla samorządów

  • 25.06.2020, 14:10 (aktualizacja 25.06.2020, 14:24)
  • Joanna Mazurek
Duży zastrzyk pieniędzy dla samorządów źródło: pixabay.com
Kolejne duże pieniądze trafią do Zamościa i powiatu zamojskiego. Stanie się to dzięki Funduszowi Inwestycji Samorządowych.

 Hetmański Gród dostanie aż 9,5 miliona złotych. Cieszy to prezydenta Zamościa, Andrzej Wnuka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Środki można będzie wykorzystać m.in. na remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków czy w drogi. Mówi starosta zamojski Stanisław Grześko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Do samorządów trafi łącznie 6 miliardów złotych. Ostateczny termin na wydatkowanie środków przez samorządy nie jest wskazany, a wnioski będą kierowane do Prezesa Rady Ministrów elektronicznie, za pośrednictwem wojewody. Środki trafią do samorządów już w ciągu kilku tygodni.

 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe