Nowi lektorzy w rejonie biłgorajskim

  • 28.06.2020, 08:48
  • Joanna Ferens
Nowi lektorzy w rejonie biłgorajskim
W Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju (27.06) sześćdziesięciu ministrantów z rejonu biłgorajskiego przyjęło posługę lektoratu.

Mszę św. wraz z kapłanami opiekunami, sprawował ks. dziekan Witold Batycki, który już na samym początku powitał zebranych kandydatów na lektorów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze Słowem Bożym zwrócił się do nich duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza rejonu biłgorajskiego, ks. Łukasz Duda:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Punktem kulminacyjnym uroczystości był moment przyjęcia chłopców do posługi lektoratu, kiedy to ks. Witold Batycki uroczyście przyjął kandydatów w szeregi lektorów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krystian Kubaj z Łukowej i Paweł Solak z Biłgoraja zgodnie podkreślali, że na kursie wiele się nauczyli, a przyjęcie do grona lektorów to dla nich wielka radość:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Łukasz Duda dziękował wszystkim tym, którzy pomagali mu organizacji kursu lektorskiego i tej uroczystości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowi lektorzy rejonu biłgorajskiego to ministranci z parafii w Goraju, w Chmielku, Tereszpolu, Łukowej, w Hucie Krzeszowskiej, Tarnogrodzie, Potoku Górnym, Dąbrowicy, Starym Bidaczowie, Radzięcinie, Aleksandrowie, Księżpolu, Józefowie,  i w Górecku Kościelnym oraz z parafii biłgorajskich: Św. Marii Magdaleny, WNMP i Trójcy Przenajświętszej, Św. Jana Pawła II, św. Jerzego i Chrystusa Króla. Przez ostatni rok przygotowywali się oni do tego wydarzenia poprzez formację na kursie lektorskim. Na zakończenie obrzędu nowi lektorzy zostali pokropieni wodą święconą oraz otrzymali specjalne krzyże lektorskie.

Joanna Ferens

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe