Tomaszów Lubelski. Komu bije dzwon w SP ZOZ

  • 29.06.2020, 16:03
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Tomaszów Lubelski. Komu bije dzwon w SP ZOZ Ks. Mariusz Pastuszak
W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim miała miejsce (25.06) niezwykła uroczystość.

Nad kaplicą szpitalną został zawieszony i poświęcony nowy dzwon. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli władz samorządowych, duchowieństwa, instytucji społecznych, a nadto wielu pracowników i przyjaciół tomaszowskiego szpitala. Nowo poświęcony dzwon nosi szczególne imię, mówi Biskup Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Ksiądz Biskup Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Funkcje dzwonu są wielorakie, dodaje Kapelan Szpitala w Tomaszowie Lubelskim, Ksiądz Józef Rzechuła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzwon został ufundowany jako votum wdzięczności, podkreśla Dyrektor Naczelny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, lek. med. Andrzej Kaczor:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poprzez zawieszenie dzwonu „Łukasz”, tomaszowski SP ZOZ dołączył do elitarnego grona szpitali w Polsce, posiadających dzwony w swoich kaplicach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyjątkowego dźwięku dzwonu, który rozbrzmiewa ze szpitalnej kaplicy w Tomaszowie Lubelskim, można posłuchać codziennie o 5.55, 12.00 i o godzinie 18.00.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe