Nowi lektorzy w rejonie zamojskim

  • 30.06.2020, 21:09 (aktualizacja 01.07.2020, 07:54)
  • Justyna Przeszło/Joanna Suszko
Nowi lektorzy w rejonie zamojskim
Dziś (30.06) w kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu 45 ministrantów z rejonu zamojskiego przyjęło posługę lektoratu.

Mszę świętą wraz z kapłanami opiekunami, sprawował proboszcz parafii, ks. Marek Mazurek, który już na początku powitał zebranych kandydatów na lektorów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W homilii ks. Mariusz Skakuj, dyrektor Katolickiej Szkoły im. św. Ojca Pio w Zamościu, podkreślał istotę posługi lektora.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównym punktem obrzędu przyjęcia do grona lektorów było uroczyste przekazanie lekcjonarza oraz błogosławieństwo lektorów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie obrzędu nowi lektorzy zostali pokropieni wodą święconą oraz otrzymali specjalne krzyże lektorskie.

Lektorami zostało 45 ministrantów z parafii: Wielącza, Klemensów, Łabunie, Horyszów Polski, Stary Zamość, Cześniki, z parafii Zesłania Ducha Świętego oraz Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, a także z zamojskich parafii: Świętej Bożej Opatrzności, św. Michała Archanioła, Miłosierdzia Bożego, Świętego Krzyża, z parafii katedralnej oraz z parafii św. Brata Alberta.

Przyjęcie chłopców do grona lektorów poprzedził roczny kurs lektorski, za przeprowadzenie którego odpowiedzialny był ks. Krzysztof Sosnowski, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza w rejonie zamojskim, a także księża opiekunowie ministrantów z poszczególnych parafii. Jesienią planowany jest kurs ceremoniarza – kolejny etap formacji LSO.

 

Justyna Przeszło/Joanna Suszko

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe